Web Sitemize

Hoşgeldiniz....

Kasr-ı Canan sevgilinin küçük sarayı anlamındadır. Sevgili sevdiğiniz herşey olabilir.

1907 yılında yapılan konak, Unique bir Türk Evidir. Mimar Doğan Kuban’ın Türk Evleri kitabında yer almaktadır. Konağı ilk olarak Halfeti’nin ilk Belediye Başkanı Ali Yener yaptırmıştır. Daha sonra siyasi çekişmeler nedeniyle ilçeden ayrılan Ali Yener Kanneci Ailesine satmıştır. Konağın Temmuz 2012’ de Halfeti’nin yerli ailelerinden Anne tarafından Salihağalar, baba tarafından Zaimağaların torunu Avukat Emine Canan Onur satın almıştır.

Öncelikle hayali olan konağın restorasyonu, gizemli kalmış tarihini insanlarla paylaşmak, Halfeti kültürünü yaşatmak ve tanıtmak adına dört yıllık bir uğraş sonunda Konağı tarih kokan bir otele çevirmiştir.Neden Kasrı Canan Otel ?

Konaklama

Otelimizde Güneydoğu bölgesinde 11 adet aile odasından oluşan butik taş oteldir. Aslına uygun Halfeti taş işçiliği mimarisine göre restore edilmiştir. Halfeti tarihi güzelliklerini butik Otelimizde yaşamaya başlayacaksınız.

Oda Servisleri

Odalarımızdaki mini bar ve oda servisini arayarak dilediğiniz zaman isteklerinize ulaşabilirsiniz. Odalarımız tarihin derinliklerindeki duyguyu sizlere yaşatma hissinde olup konfor ve evinizdeki güveni sizlere sunmaktadır.

Konfor

Odalarımız büyüklükleri süit tarzında olup odalarımız mistik tarihi yapı konseptindedir

Geziler ve Turlar

Burada kalıp yakın çevredeki destinasyonları gezebilirsiniz. Örneğin Göbeklitepe, Balıklı göl, Adıyaman, Nemrut Dağı, Gaziantep , bakırcılar çarsısı vs.

Doğaya Önem Veren

Otelimiz çalışanlarının insanlığın yararına, doğaya zarar vermeyen ve dünyamızı daha güzel bir yer haline getirmelerine yardımcı olmasını amaçlıyoruz.Otelimiz çalışmaların insanlığın yararına, doğaya zarar vermeyen ve dünyamızı tatlandırmaya yardımcı olmasını amaçlıyoruz.

Özel Lezzetler

Yöresel lezzetlerimiz ile muhteşem damak tadına sahip olacaksınız.

0
Alanında Uzman Personel
0
Oda
0
Yıllık Tecrübe
0
M2 Alan

İnsanlar Neler Söylüyor ?

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.